سئو چیست؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه

قبل از دریافت خدمات سئو میبایست بدانید سئو چیست؟ اِس ای اُ (SEO) یا به اصطلاح سئو، بهینه سازی سایت ها برای موتورهای جستجو برای افزایش کیفیت و تعداد بازدیدکنندگان یک وبسایت و بهبود رتبه بندی آنها در نتایج موتورهای جستجوی الگوریتمی می باشد. با بهینه سازی سایت، وبسایت شما در نتایج جستجوی ارگانیک یا طبیعی گوگل توسط کاربران به نمایش گذاشته میشود.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

اینکه SEO یا سئو چیست؟ در واقع شامل اصول و موارد بسیاری است. میتوان گفت این روزها کسب و کارها با ورود به دنیای اینترنت و جهانی شدن، برای رقابت، دیده شدن، برند و ترافیک بالا و جذب مشتری نیاز به بهبود سایت خود دارند. با سئو سایت به اهداف بازدید بالای سایت، ایجاد برند و ترافیک بالا، رتبه برتر در صفحه نتایج جستجو و در نتیجه جذب مشتری و افزایش فروش محصولات، تبلیغاتی برتر خواهید رسید.

 

نتایج تحقیقات و مطالعات حاکی از آنند که وب سایتهای موجود در صفحه اول جستجو گوگل ۹۵% کلیک ها را شامل می شوند، همچنین صفحات بالاتر و برتر میزان کلیک و ترافیک بیشتر و بالایی را دریافت میکنند.

 

نتایج جستجو الگوریتمی، در واقع همان نتایج نشان داده شده بعد از تبلیغات گوگل است. لیست های متفاوت دیگری در نتایج جستجو google مشاهده میشوند، مانند: نقشه ها، ویدئوها، اخبار و … . SEO میتواند شامل بهبود دید در این مجموعه نتایج باشد.

چگونگی کار سئو

 

موتور جستجو قدرتمند گوگل دارای الگوریتم ها و خزنده هایی برای بررسی سایتها و رتبه بندی مطابق با الگوریتم های گوگل است. خزنده ها و ربات های موتورهای جستجویی چون گوگل و بینگ که گاهی عنکبوت مینامند، به جمع آوری اطلاعات از تمامی محتواهای موجود و منتشر شده در بستر اینترنت میپردازند. درنهایت محتوا و صفحه مفیدی که کاربران در جستجویش هستند در رتبه های برتر و صفحه اول موتور جستجو نمایش میدهد. این بررسی ها مبنیست بر در دسترس بودن و از لحاظ فنی صحت و درستی سایت، میزان بکار بردن واژه های مورد استفاده افراد در موتورهای جستجو، محتوای با کیفیت و مفید که مورد جستجو و پسند کاربران می باشد.

بنابراین نکته حائز اهمیت اینکه سئو سایت مختص برای موتورهای جستجو نیست بلکه کاربران و بازدیدکنندگان بسیار مهم هستند. این روزها تجربه کاربران از جستجو ارزشمند بوده و بنابراین سئو سایت ها به بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو می پردازد. هدف اینکه کاربر به انتظاراتش از جستجو خود برسد مد نظر گوگل و متخصصین سئو در بهین لند است. انجام سئو، نیازمند زمان، صبر و حوصله، تلاش و پشتکار فراوان و البته دانش تخصصی برای بدست آوردن نتایج مطلوب و برتر می باشد.

 

هدف سئو چیست؟

 

هدف سئو در واقع بهبود سایت ها برای موتورهای جستجو می باشد حال آنکه موتورهای جستجو کاربران را در نظر دارند و خواستار نتایج مورد انتظارات کاربران هستند. بنابراین سایت ها هم از نظر طراحی، محتوا داخلی، کاربر پسندی، موارد خارجی سئو و بهینه سازی می شوند.

سئو سایت نیازمند بکارگیری اصول و رعایت تکنیک های موتورهای جستجو از جمله گوگل است. وجود سایت های بسیار با بهینه سازی مناسب حاکی از فضای رقابتی سایت ها با کلید واژه های مرتب است. در این فضا انتخاب کلید واژه ها یا تحلیل کلمات کلیدی بسیار با اهمیت می باشد.

هدف سئو, سئو,دیجیتال مارکتینگ,بهینه سازی سایت, آموزش سئو

بنابراین ما باید با نحوه عملکرد موتورهای جستجو آشنا شویم تا به طور کامل روش‌های بهینه سازی را برای آنها درک کنیم.

 

مراحل اولیه و بنیادی سئو

کسب جایگاه برتر گوگل با استفاده از اصول، روشها و تکنیک های سئو امکان پذیر است. این عوامل موثر در فرآیند سئو همراه با زمانبری و استمرار می باشد. بنابراین از مراحل اولیه و بنیادی سئو میگوئیم:
Thecnical SEO , on-page SEO , off-page SEO
در ادامه به توضیح مختصری از این موارد می پردازیم.

سئو تکنیکال

رعایت اصول و تکنیک های سئو در طراحی و کدنویسی سایت، ریسپانسیو یا موبایل فرندلی بودن، سرعت سایت را سئو تکنیکال نامند. برای شروع نیازمند سایتی با رعایت سئو تکنیکال و قواعد و اصول آن می باشد.

 

سئو داخلی یا سئو درون صفحه (On Page SEO)

 

سئو داخلی شامل مجموعه ای از فعالیت های درون سایت از جمله: بهینه سازی محتواها، تصاویر، لینک ها و … می باشد. در واقع بهینه سازی درونی سایت برای گوگل است. این موارد را میتوان در قالب چک لیست سئو ارائه کرد.

 

سئو خارجی یا سئو برون صفحه (Off Page SEO)

 

کلیه فعالیت های خارجی برای بهینه سازی سایت را سئو خارجی یا برون صفحه گویند. مواردی مانند بک لینک سازی، فعالیت در شبکه های اجتماعی مرتبط با هر کسب و کار، وبلاگ ها، انجمن ها، اشتراک گذاری ها و … بخشی از سئو خارجی به حساب می آیند.

 

وجود راهکارهای متفاوت سئو خارجی و الگوریتم های مرتبط گوگل، سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری را مطرح می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]
Scroll to Top