سئو خارجی یا off-page SEO

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

عوامل استراتژی سئو بسیار زیاد است. میتوان این عوامل را به دو دسته اصلی تقسیم نمود: on-page SEO و off-page SEO. بهین لند در بخش آموزش سئو به سئو داخلی یا سئو درون صفحه پرداخته و در این مقاله سئو خارجی یا سئو برون صفحه را بررسی می کند. شما میتوانید با بهینه سازی عوامل خارجی بازار دیجیتال و ترافیک سایت خود را بهبود و افزایش دهید. پیاده سازی این استراتژی ها مهم و زمانبر می باشد.

سئو خارجی

همانطور که پیشتر توضیح داده شد، بهبود نتایج گوگل و بهبود وضعیت سئو سایت شما در اثر عوامل خارجی را سئو خارجی می نامیم. انجام اقداماتی در محتوا و صفحات سایت خود و دیگر سایتها از اصول سئو می باشد. در سئو برون صفحه یا خارجی عواملی چون: لینک بیلدینگ و بک لینک، شبکه های اجتماعی، فروم ها، وبلاگ، اشتراک گذاری موثر است.

لینک سازی

بیشتر اقدامات سئو خارجی حول لینک سازی در چرخش است. اینکه سایت شما از طریق لینک در مکان های یا فضاهای اینترنتی مناسب و مرتبط معرفی شود نقش بسزایی در سئو سایت دارد. بنابراین محوریت سئو برون صفحه، لینک سازی و گرفتن بک لینک می باشد.

ارزش لینک های سایت های معتبر در رتبه بندی موثر است. همانطور که می دانید کیفیت محتوا و لینک های با ارزش سایت ها به گوگل در تقسیم رتبه بندی سایت ها کمک بسیاری می کند.
لینکهای طبیعی در لینک سازی، توسط صاحب سایت و بر اساس تجربه یا علاقه وی ساخته می شود. به عنوان مثال در حوزه گردشگری یک گردشگر بر اساس محل گردشگری یا خدمات آن، لینک سایت آن را در صفحات خود قرار میدهد. همچنین نوعی دیگر از لینک سازی بصورت دستی است. در این نوع متخصصین سئو با روش های مناسب شروع به لینک سازی میکنند و از طریق مشتریان یا افراد مهم و مرتبط این لینک ها را به اشتراک می گذارد.

اگر اقدام به ساخت لینک در دیگر سایتها با هدف سئو خارجی نمائید در واقع لینک سازی غیر طبیعی انجام داده اید. ایجاد لینک در فروم یا انجمن ها، رپورتاژ آگهی، خرید لینک و … نمونه ای از لینک سازی می باشد.
ساخت انواع لینک شامل انواع سئو کلاه سفید، سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه است.

لینک سازی ارزشمند

لینک سازی زمانی برای سئو خارجی موثر است که ارزشمند باشد. لینک سازی ارزشمند به عواملی بستگی دارد:

 • ارزشمندی سایتی که در آن لینک ساخته می شود.
 • کیفیت لینک ساخته شده
 • برقراری ارتباط موضوعی لینک با سایت و محتوای صفحه
 • انکر تکست ها
 • اعتبار و قدرت دامنه سایت
 •  …

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو خارجی

امروزه سایت های بروز و جدید با فعالیت بر روی شبکه های اجتماعی خود از سایت های قدیمی پیشی گرفته اند. فعالیت در شبکه های اجتماعی بسیار گسترده و چشمگیر و موثر بر سئو سایت می باشد. شبکه هایی چون فیسبوک، توئیتر، لینکدین، اینستاگرام، تلگرام و حتی گوگل پلاس که رو به پایان است، همه با توجه به حوزه کاری هر سایت بر سئو تاثیر گذارند.

شبکه های اجتماعی و تاثیر آنها بر سئو, شبکه های اجتماعی و تاثیر آنها بر سئو, شبکه های اجتماعی و تاثیر آنها بر سئو,social media and seo effect

افزایش روزافزون کاربران این شبکه های اجتماعی، اشترا گذاری لینک و محتوا و .. از طریق آن ها، صاحبان کسب و کارها و سایت ها را به مطرح شدن و دیده شدن تشویق می کند. ورود به دنیای مدرن و اجتماع از طریق گسترش اینترنت و شبکه های اجتماعی میان خانواده ها و صاحبان مشاغل صورت گرفته است.

در دنیای کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ رقابت و برتری سایت ها مهم بوده و بخشی از بهبود رتبه و سئو سایت ها از طریق همین شبکه های اجتماعی امکان پذیر می باشد. بنابراین با وجود رقابت و برتری در فضای مجازی، متخصصین شبکه های اجتماعی یا متخصص یک شبکه ی اجتماعی، عنوان های شغلی جدید هستند.

استراتژی و اصول کاری برای هر شبکه اجتماعی با توجه به حوزه شغلی و کاربران متفاوت است. با برنامه ریزی و شناخت مخاطبین هدف می توانید به تداوم و افزایش کاربران خود بکوشید. به بازاریابی در این شبکه ها بپردازید.

 • ابتدا نامی متناسب با سایت و کار یا محصول خود انتخاب نمائید.
 • در پروفایل خود: خدمات، اطلاعات تماس، کلمات کلیدی، جمله جذاب و بیان کننده خدمات شما، لینک سایت و … درج نمائید.
 • مرتبط با هر پست از تگ ها و هشتگ های مناسب استفاده کنید.
 • با اندک تحقیقی زمان ترافیکی هر شبکه اجتماعی را پیدا کرده و متناسب با آن زمان و کاربران، در صفحات خود پست بگذارید.
 • تولید محتوای ارزشمند و کاربر پسند
 • توجه به برند سازی و هویت کسب و کار و شبکه اجتماعی خود
 • دادن اطلاعات مفید از محصولات و خدمات خود
 • معرفی مقالات، آموزش ها و دوره های جدید یا تخفیفات مناسبتی و ویژه در این شبکه ها
 • انتشار مطالبی که کاربران آن را به اشتراک گذارند
 • ایجاد دکمه اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی در محتواهای سایت و …
 • تبلیغات برند و محصولات و خدمات خود از طریق کامنت گذاری
 • پاسخ گویی به موقع به کامنت های دریافتی

همیشه به تحلیل روند کلی شبکه اجتماعی خود بپردازید. پست ها و زمان های پر بازدید، نظرات کاربران و پیشرفت رقیبان را بررسی کنید. در آخر با برنامه ریزی کامل و اجرای نکات و … استراتژی شبکه اجتماعی خاص خود را پیش ببرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا