سئو داخلی یا On-page SEO

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

بعد از رعایت اصول سئو تکنیکال در کدنویسی سایت، به سئو داخلی یا On-page SEO می رسیم. بهتره با ایجاد چک لیست سئو داخلی، به بررسی موضوعات و رعایت قوانین بپردازیم. در این مقاله به آموزش سئو داخلی یا On-page SEO می پردازیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

انتخاب کلمات کلیدی و درج در مقالات

برای سئو سایت خود ابتدا کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاری خود را مشخص کنید. شما علاوه بر کلمات کلید مورد نظر خود، می بایست کلمات مورد جستجو کاربران را هم در نظر داشته باشید. همچنین کلمات پر جستجو گوگل و استفاده از ابزار keyword planner میتواند کمکی در یافتن کلید واژه ها شود. انتخاب بهترین کلمات کلیدی و درج در مقالات و محتواهای سایت در سئو یا بهینه سازی سایت نقش موثری دارد.

عنوان یا تیتر مقالات و توضیحات متا

از مهمترین فاکتورهای on-page SEO، تگ عنوان یا title است. در واقع تگ عنوان، نزدیکترین کلید واژه به آغاز و معرف محتوای صفحه می باشد. خزنده های گوگل از طریق تگ عنوان یا تیتر مقالات و توضیحات متا، به درکی از محتوای صفحه رسیده و آن را در نتایج جستجو کاربر نمایش می دهد. 

توضیحات متا یا متا دیسکریپشن همانطور که در مقاله اصول اولیه سئو گفته می شود، بعد از عنوان و URL در نتایج جستجو عبارات کلیدی مشاهده می شود.

تگ عنوان, تگ عنوان در سئو, تگ عنوان در سئو داخلی

تگ های هدینگ

تگ های هدینگ شامل تگ های H1 تا H6 است که تیتر اصلی هر صفحه H1 می بایست باشد که این مورد بصورت اتوماتیک در CMS های وردپرس، جوملا و … است. از نکات سئو داخلی، داشتن فقط یک H1 برای هر صفحه مناسب است. سر تیترها یا زیر تیترهای دیگر را H2 و برحسب ارزش زیر تیتر ها از دیگر تگ های هدینگ استفاده کنید.
نکته: در این مورد هم از کلمات کلیدی و هدف سئو سایت خود و مرتبط با محتوای زیرین آن استفاده نمائید.

بهینه سازی URL

آدرس یا URL صفحات میبایست کوتاه، مرتبط و با مفهوم و معنا، دارای زیرشاخه ها یا تعداد / مناسب باشد. ارزش محتواها از طریق آدرس آنها هم شناسایی می شوند، هرچه زیرشاخه و تعداد / کمتری موجود در URL نشاندهنده سطح برتر محتوای سایت است. استفاده از کلمه کلیدی هدف سئو در آدرس بطوریکه آدرس طولانی نشده، تاثیر خوبی بر بهینه سازی URL دارد.

بهینه سازی URL, سئو url, seo friendly url

نکات: افراط در بکاربردن کلمات کلیدی در آدرس نکنید، عدم استفاده از کاراکترهایی چون % و & و … ، بیان کننده موضوع و مفهوم محتوا بوده، کوتاه بودن آدرس و … . همچنین برای محتوای فارسی از آدرس فارسی کوتاه و مناسب بدون عبارتی چون “از”، “در”، “به” و … استفاده کنید. گوگل به آدرس بهینه شده اهمیت بهتری میدهد.

استفاده از تصاویر و ویدئو و بهینه سازی آنها

وجود تصاویر در محتوا اشتیاق به خواندن کامل محتوا و درک مفهومی از آن را برای کاربر به همراه دارد. استفاده از نامگذاری و متن جایگزین (alt) تصاویر مناسب با در نظر داشتن کلمه هدف، تصاویری بهینه و قابل درکی را به کاربر و گوگل ارائه میدهد.

بنابراین با استفاده از تصاویر یا ویدئو نرخ بازدید از سایت را بالا رفته و ترافیک بسیاری را جذب خواهید کرد. این مورد چشم نوازی و کاربر پسندی را در پی دارد.

لینک سازی داخلی

لینک به صفحات داخلی و به سایت های دیگر

با لینک سازی داخلی میتوانید ارتباطی موضوعی میان صفحات سایت خود ایجاد کنید و کاربر براحتی به بازدید صفحات سایتتان بپردازد.ارتباط معنایی موجود توسط این نوع لینک سازی که بسیار مرتبط و مناسب سبب افزایش رتبه صفحات در گوگل میشود. البته لینک سازی به روش سئو کلاه سیاه عمل نکنید.

لینک سازی, لینک سازی داخلی, لینک سازی در سئو داخلی

در یک محتوا ارزشی که به لینکها داده میشود با افزایش آنها تقسیم و کمتر میگردد. باید بدانید که گوگل استفاده از لینکهای مخفی و پنهان را نهی کرده است. دستورات css قابل درک برای ربات های گوگل می باشد و سایت های متقلب و دارای لینکهای مخفی را پیدا میکند.

نکته: لینک دادن از صفحات سایت خود به سایت های دیگر درصورتی که به موضوع مرتبط بوده و دارای جایگاهی مناسب از نظر سئو بوده، اشتباه نیست

افزایش فعالیت کاربران

کامنت گذاری، اشتراک گذاری

محتوای باکیفیت و ارزشمند و کاربر پسند در افزایش رتبه و دیده شدن سایت شما بسیار موثر است. محتوایی کامل، مفید و با کیفیت بنویسید. مطمئن باشید کاربران دنبال همین محتواها هستند. بنابراین به فعالیت و کامنت گذاری و اشتراک آنها میپردازند.

برای حوزه کاری خود، شبکه های اجتماعی فعال را بدست آورید. به فعالیت در این شبکه ها بپردازید و برای محتواهای سایت خود بخش کامنت و اشتراک گذاری در نظر بگیرید. بنابراین فعالیت کاربران سایت شما افزایش یافته و این به بهبود سئو سایت کمک فراوانی می کند.

چک لیست سئو داخلی

در آخر چک لیستی از سئو داخلی:

  • انتخاب کلمات کلیدی
  • استفاده درست و بهینه از کلمات کلیدی در محتوا
  • بهبود و بهینه سازی تگ های تایتل، هدینگ و متا دیسکریپشن
  • بهینه سازی آدرس صفحات سایت
  • بهینه سازی تصاویر سایت
  • لینک سازی داخلی
  • افزایش فعالیت کاربران با ایجاد بخش کامنت و اشتراک گذاری
اشتراک گذاری:
مقالات مرتبط:
سئو خارجی, سئو خارجی یا سئو برون صفحه, off-page SEO, off page seo
سئو خارجی یا off-page SEO

زمان مطالعه: 4 دقیقه عوامل استراتژی سئو بسیار زیاد است. میتوان این عوامل را به دو دسته اصلی تقسیم نمود: on-page SEO و off-page SEO. بهین لند در بخش آموزش سئو به سئو داخلی

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وجود فرد متخصص در هر حوزه و بخش های مختلف کسب و کاری باعث رشد سریع آن میشه. اجرای یه بهینه سازی و سئو موفق با تدوین استراتژی قوی سئو شروع میشه.
درخواست طراحی و تدوین استراتژی سئو برای سایت خودت داری یا میخوای تیمتون عالی عمل کنه. 👇👇👇

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.7]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا